Söll

Středisko Söll

Slunečná alpská vesnička Söll am Wilden Kaiser s malebným centrem leží v nadmořské výšce 700 metrů. Mezi turisty je oblíbená pro svou poklidnou atmosféru a příjemné ubytování. Hostům, ubytovaným v Söllu, se nabízejí v průběhu jejich zimní dovolené pestré možnosti lyžování a další zábavy. Podmínky jsou tu velice dobré a to především díky snadnému a rychlému lyžařskému napojení prakticky přímo z centra obce na okolní lyžařská střediska. Nejblíže leží na západě Itter a na východě pak Scheffau.

soll-1

Ideální místo pro klidnou dovolenou

Obec Söll je totiž součástí lyžařského regionu SkiWelt Wilder Kaiser / Brixental. Tato největší lyžařská oblast v celém Rakousku. Milovníkům sjezdového lyžování může nabídnou úctyhodných téměř 300 kilometrů sjezdovek všech stupňů obtížnosti. Navečer, po ukončení provozu lanovek nad vesničkou a po skončení lyžování, se malebná obec promění v útulné a zábavní centrum. Lyžaři, kteří se chtějí bavit i po náročném dni, stráveném na zdejších svazích, se mohou vypravit do několika podniků s živou aprés – ski zábavou.

soll-2

Na úpatí Hohe Salve

Söll je autentickou a přátelskou vesnicí, ležící na úpatí mezi lyžaři populárního vrcholu Hohe Salve. Hora se šplhá do nadmořské výšky 1.829 metrů a patří k jedněm z nejlépe oceňovaných skiareálů v Rakousku. Söll am Wilden Kaiser samotný je pak jako stvořený pro prožití klidné zimní dovolené v Alpách. K pohodové atmosféře obce přispívá i skutečnost, že do ní mají zakázán vjezd auta.

soll-3

Atraktivní pro všechny

Vesnička je dobře vybavená a má mnoho turistických zařízení. Ulice lemují tradiční alpské penziony a hotely, poskytující kvalitní ubytování za rozumné ceny. Tradiční domy stálých obyvatel s původními nástěnnými malbami pak dodávají vesničce zvláštní charakter. Lyžařská oblast nad obcí Söll je pak ideálním místem pro všechny aktivní turisty, kteří směřují do oblasti Wilder Kaiser / Brixental prožít svou zimní dovolenou. Nejen sjezdaři, ale také běžkaři a pěší turisté se mohou v Söllu a jeho okolí těšit na širokou škálu nabídek.

soll-4

SkiWelt jako na dlani

Jak již bylo zmíněno dříve, Söll am Wilden Kaiser je součástí rozsáhlého lyžařského areálu SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental. Ten se táhne od Hohe Salve nad Söllem směrem na východ až ke Kitzbühelu. A protože je Hohe Salve nejvyšším vrcholem v celé oblasti, z jejího vrcholku si mohou turisté vychutnat nádherný výhled na okolní Alpy.

soll-5

Lyžování

Moderní gondola vyveze lyžaře ze Söllu na samotný vrchol Hohe Salve. V těchto místech se pak před příznivci sjezdového lyžování otevírají rozmanité možnosti, kudy a po jak náročné trati se dostanou zpět do údolí. Lyžaři i snowboardisté, a nezáleží na tom, zda začátečníci či pokročilí nebo profesionálové, všichni se tady mají na co těšit. Dlouhé a dostatečně prostorné sjezdovky pro zdatné sjezdaře, cvičné svahy pro začínající lyžaře, zábavní park pro snowboardery a freestyle lyžaře, strmé sjezdy pro ty nejzkušenější ridery. To vše a samozřejmě i mnoho dalšího čeká právě na vás.

Advertisements