Scheffau

Vesnička Scheffau

Jen kousek od dolní stanice lanovky Hartkaiserbahn, vedoucí na vrchol Harkaiser, se rozkládá poklidné lyžařské středisko Scheffau. To leží v nadmořské výšce 750 metrů a je součástí největší lyžařské oblasti v Rakousku SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental. Jen kousek od centra obce leží malebné jezero Hintersteiner See. Jeho zamrzlá hladina během zimy tvoří Scheffau krásnou zimní kulisu. Blízkost vysokokapacitní a moderní lanovky pak vesničku předurčuje coby ideální místo pro ubytování všech milovníků sjezdového lyžování.

lyzovani-scheffau-1

Oblibě se těší nejen lyžování

Lyžaři však nejsou jedinými návštěvníky, kteří s oblibou využívají pohostinnosti Scheffau během zimní lyžařské sezóny. Nádherná oblast v okolí obce je často využívána i turisty, kteří se tady s oblibou věnují dlouhým zimním procházkám nebo se vydávají na dobrodružné výpravy za poznáním během noci.

lyzovani-scheffau-2

Rodiny s dětmi jsou vítány

Rodiny s dětmi ocení toto rakouské lyžařské středisko i kvůli jeho kvalitnímu zázemí v péči o děti. Ve Schneepiraten Kids Clubu u horní stanice lanovky Brandstadl v nadmořské výšce 1.650 metrů mohou rodiče svěřit své ratolesti ve věku do 4 let vyškolenému personálu. Ti se postarají o perfektní zábavu pro ty nejmenší a rodiče si mezitím mohou užívat bílé zasněžené svahy a dlouhé sjezdy až do Scheffau dole v údolí.

lyzovani-scheffau-3

Lyžařská infrastruktura

Sjezdaři mají v Scheffau k dispozici téměř výhradně středně těžké sjezdovky. Ty jsou na lyžařských mapách označeny červenou barvou. Jízdu na nich ocení jak pokročilejší začátečníci, tak i lyžaři s průměrnou lyžařskou zkušeností. Široké a sluncem zalité svahy jsou přímo stvořené k širokým obloučkům. K oblíbeným tady patří carvingový styl jízdy.

lyzovani-scheffau-4

Nudit se nebudou ani dobří jezdci

Zkušené jezdce pak lákají závodní dráhy na přilehlých vrcholcích. Hory Hartkaiser s nadmořskou výškou 1.555 metrů a nedaleký Eiberg s výškou 1.673 metrů lákají hlavně zkušené lyžaře. Právě tady totiž mohou při sjezdu vnímat, jak jim v žilách proudí adrenalin. Vrcholem v zážitcích z lyžování je pro mnohé slunný jižní svah. Právě tady se nachází trať Skimovie, na níž si lze pořídit osobní video z jízdy ve slalomu.

lyzovani-scheffau-5

Další nabídka sjezdovek

Pro toho, komu by lyžování na tratích přímo nad Scheffau nestačilo, stačí odjet jen několik málo kilometrů na východ do Ellmau, nebo naopak na západ od Söll. Další sjezdovky a s nimi spojené dobrodružství je skutečně jen coby kamenem dohodil! Široká nabídka lyžařských terénů oblasti SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental nabízí celkem více než 280 kilometrů sjezdovek. Všem vyznavačům lyžování se tak otevírají široké možnosti, jak tady prožít dokonalou zimní dovolenou.

Advertisements