Ellmau

Vesnička Ellmau

Ellmau je překrásnou vesničkou s tradičními alpskými chaloupkami, roztroušenými ve svazích podél údolí. Přímo nad Ellmau leží rozsáhlý lyžařský areál s takřka nekonečnými možnostmi zábavy. Někomu může Ellmau při pohledu na jeho fotografie či shlédnutí videa, natáčeného v jeho blízkosti, přijít odněkud povědomé. To je možná tím, že impozantní vrcholky masivu Wilder Kaiser nad vesničkou Ellmau tvořily kulisu oblíbeného televizního seriálu Doktor z hor.

lyzovani-ellmau-1

Ráj pro rodiny s dětmi

V turistických průvodcích je Ellmau je označováno jako pro turistiku vhodná vesnička. Svým návštěvníkům, kteří se rozhodli pro ubytování právě tady, nabízí vše potřebné pro prožití skvělé dovolené, plné lyžování a dalších zimních sportů. K dispozici je tu hned ubytovacích zařízení, poskytujících příjemné ubytování. Pochopitelně nechybí celá řada možností zábavy a tolik oblíbené a vyhledávané aprés – ski. Při příjezdu již z dálky upoutá malebný kostelík v samém centru obce. Její okolí je pak známé svými dobrými podmínkami pro nejrůznější zimní sporty.

lyzovani-ellmau-2

Lyžování

Lyžařská oblast nad obcí Ellmau patří do největší rakouské lyžařské oblasti Wilder Kaiser – Brixental. Ta nabízí milovníkům lyžování úctyhodných 280 kilometrů sjezdovek všech stupňů obtížnosti pro ty nejlepší zážitky z lyžování. Díky své rozloze a husté síti sjezdových tratí pro všechny lyžaře se jedná o jednu z největších lyžařských oblastí v Rakousku. Lyžařům, kteří se rozhodli prožít svou zimní dovolenou právě tady, rozhodně nehrozí, že by se snad měli při lyžování nudit.

lyzovani-ellmau-3

Nabídka sjezdovek

Kolem Ellmau jsou svahy vesměs mírné. V některých pasážích pak přecházejí až do středně těžkých. Ideálně se hodí pro výuku lyžování a tak je tato oblast populární mezi začátečníky. S oblibou sem každou zimní sezónu cestují i rodiny s dětmi, aby se tu ti nejmenší lyžaři začali pomalu seznamovat s jízdou na svých prvních sjezdových lyžích.

lyzovani-ellmau-4

Lyžařské lahůdky

Zážitkem pro dobré lyžaře bude určitě sjezd z vrcholu Hartkaiser. Sjezdaře tady vyveze do nadmořské výšky 1.553 metrů pohodlná a moderní lanovka. Z vrcholu je nejen krásný výhled na okolní hory, ale lyžaři se mohou vydat prakticky do všech světových stran a vybrat si tak hned z několika různě náročných sjezdů zpět dolů do údolí.

lyzovani-ellmau-5

Zábava po lyžování

V rámci oblasti Wilder Kaiser – Brixenta je Ellmau živým lyžařským střediskem, kde zábava se západem slunce rozhodně nekončí. S přicházejícím večerem otevírají své brány četné kavárny, restaurace, hospody, a bary s aprés – ski zábavou. Panuje tu veselá atmosféra, o kterou se často zaslouží holandští lyžaři. Ti se Ellmau oblíbili a každou zimní sezónu je možné jich tady potkat spousty. Kopu akce a zábavy tu turisté, a to nejen ti, kteří sem přijeli hlavně kvůli lyžování, zažívají na snowtubingu. Třikrát týdně se mohou zájemci o tento adrenalinový sport spustit po 120 metrů dlouhém kopci na nafouknutých pneumatikách.

lyzovani-ellmau-6

Tradice

Zajímavá tradice je tu udržována každé pondělí. To se tady koná po ukončení provozu lanovek a posledních sjezdech do údolí párty. Monstrózní aprés – ski zábava s pestrým zábavním programem je lákadlem pro všechny lyžaře, ubytované ve středisku Ellmau. Program se skládá kupříkladu z romantického pochodu s pochodněmi či lyžařské show se zajímavou choreografií. Na přehlídce se představí i rolby a další technika, starající se o dokonale připravené sjezdové tratě každé ráno. Poté následuje skvělá hudba a spousta další zábavy. Vítanou skutečností je fakt, že vstup na tuto akci je zcela zdarma.

Advertisements